Zaznacz stronę

Nowy rekord polski!

Gigantyczną tołpygę, ważącą 61,1 kg, 4 września złowił w Odrze Nasz nasz tester Grzegorz Marcinkiewicz.

Wiadomosci wedkarskie 11/21

albinos czy palomino?

U osobników palomino w tęczówce oka występuje ciemny barwnik, czego nie zaobserwujemy u albinosów!

Relacja Grzegorza:
w sobotni wrześniowy poranek wybrałem się nad Odrę z zamiarem złowienia Sandacza. To właśnie w ten dzień, jeden z rzutów okazał się tym szczęśliwym i nie był to wcale sandacz! Cały sprzęt uzbrojony był pod ten właśnie gatunek. Gwałtowny odjazd ryby spowodował, że w jednej chwili ze szpuli ubyło ze 40/50 m! Cały hol to była walka na granicy wytrzymałości zestawu sandaczowego. Dzięki pomocy jednego z wędkarzy udało się dobić do brzegu z gigantyczną rybą. Prawie godzinny hol wynagrodził mnie rekordem Polski! Jakież było moje zdziwienie, gdy z wody wyłoniła się biała tołpyga! Piękna, ogromna ryba wywołała takie emocje, że przez nabrzeżnych wędkarzy, została przywitana oklaskami. Po odpoczynku i serii zdjęć ryba cała i zdrowa wróciła do wody. Na pełną relację zapraszam Was na mój kanał YouTube, jak również do najnowszego wydania Wiadomości Wędkarskich.

Nietypowe ubarwienie utrudnia funkcjonowanie w środowisku naturalnym, dlatego zgłoszona do WW rekordowa tołpyga biała jest wyjątkowym okazem także z tego powodu!

WW11/21

Sprzęt na który została złowiona gigantyczna tołpyga, przystosowany był do łowienia sandaczy!

Wędka 13 Fishing Fate Black 2,44 m, c.w. 10?30 g uzbrojona była w kołowrotek Creed X i plecionkę Sufix 131 G-Core Braid 0,18 mm, zakończona agrafką VMC Crosslocks nr 1. Zwycięska guma to oczywiście Invader marki 13 Fishing  mój faworyt i prawdziwy killer, jak widać, nie tylko na sandacze.

Relacja video

Na kanale Wyhaczone, którego twórcą jest Grzegorz, zobaczycie relację z połowu tego gigantycznego albinosa!

Zajrzyjcie do środka

Grzegorz znalazł się na okładce najnowszego numeru Wiadomości Wędkarskich.

Zarówno na stronie internetowej Wiadomości Wędkarskich, jak i w wydaniu papierowym przeczytacie pełny artykuł wraz z komentarzem ichtiologa dr. inż. Andrzeja Kapusty.